Finał Ligi Europy

W środowy wieczór na stadionie w Gdańsku odbył się finał tegorocznej edycji piłkarskiej Ligi Europy. Na przeciw siebie stanęły dwie bardzo silne ekipy. Pierwsza to słynny Manchester United, natomiast druga to jedna z najsilniejszych, hiszpańskich drużyn – Villareal, zwany także żółtą łodzią podwodną.
Od początku spotkania do ataku ruszyli piłkarze Villareal. Po niespełna dwóch kwadransach objęli oni prowadzenie po strzale Moreno. Wynikiem takim zakończyła się pierwsza połowa. Po niespełna 10 minutach od wznowienia, w zamieszaniu podbramkowym najwięcej zimnej krwi zachował Edinson Cavani, zdobywając wyrównującą bramkę.
Więcej goli już w tym spotkaniu nie padło. Nie było ich również w rozegranej dogrywce. O wyniku finału musiały zatem decydować rzuty karne. Po niesamowitym konkursie jedenastek, dopiero w 11 kolejce odnotowano pierwszy obroniony rzut karny, który zdecydował o zwycięstwie ekipy Villareal. Pechowym strzelcem okazał się bramkarz Manchesteru United – David De Gea, którego strzał obronił bramkach hiszpanów – Rulli.
Trenerem zwycięskiej drużyny jest Unai Emery, który w poprzednich latach zdobywał już to trofeum z ekipą Sevilli.

Jak znaleźć czas na ćwiczenia przy napiętym grafiku?