Walka wieczoru FEN MMA 34 Damien Lapilus vs Łukasz Charzewski

FEN MMA 34

Już w piątek 28 maja odbędzie się długo wyczekiwana przez kibiców 34 odsłona gali FEN MMA. Jest to niezwykle popularna kategoria walk, gdyż łączy ze sobą elementy kickboxingu oraz MMA. Piątkowe wydarzenie niewątpliwie elektryzuje sympatyków mieszanych sztuk walki, a sama gala dostępna będzie za pośrednictwem usługi PPV.
Podczas najbliższej gali zaplanowano kilka niezwykle efektownie zapowiadających się walk, lecz to walka wieczoru będzie wisienką na torcie całej gali. Dlaczego tak będzie? Otóż powody są dwa: Damien Lapilus oraz Łukasz Charzewski. Na zwycięzcę tego pojedynku czeka par mistrzowski organizacji FEN w kategorii koguciej. Walkę zaplanowano na trzy, pięciominutowe rundy. Kto jest faworytem tego pojedynku? Kto może okazać się czarnym koniem? Wszystkiego tego dowiemy się już w piątek 28 maja podczas Gali FEN MMA 34.
Zanim jednak dojdzie do konfrontacji warto przyjrzeć się dotychczasowym osiągnięciom obu niezwykle groźnych oraz pewnych siebie fighterów, którzy za wszelką cenę będą chcieli zaprezentować się publiczności z jak najlepszej strony oraz rzecz jasna zwyciężyć i odebrać pas mistrzowski organizacji FEN MMA.

Damien Lapilus

Damien Lapilus to weteran aren walk. Od ponad 10 lat aktywnie uczestniczy w walkach przeróżnych organizacji. 32 letni Francus o pseudonimie "Frankenstein" do tej pory odnotował 17 zwycięstw, 12 porażek oraz dwukrotnie remisował swoje pojedynki. Pomimo ogromnego doświadczenia, dla Lapilusa pojedynek z Charzewskim będzie dopiero debiutem w organizacji FEN. Jak wypadnie jego debiut? Czy zdoła pokonać faworyzowanego Charzewskiego? Okaże się już wkrótce.

Łukasz Charzewski

Przeciwnikiem "Frankensteina" będzie Łukasz Charzewski. Polak w dotychczasowej karierze zanotował 10 zwycięskich pojedynków, jedynie raz uznając wyższość rywala. Popularny "Harry" ostatnią swoją walkę rozegrał 10 marca 202 roku, a jego przeciwnikiem był Mansur Abdurzakov. Podczas LOTOS Fight Night 3, Polak decyzja sędziów pokonał groźnego Rosjanina. Jedyna porażkę w zawodowej karierze, Charzewski odniósł podczas Victory FC League 5, kiedy to nie sprostał Czechowi Tenasowi Skevopulosowi przegrywając pojedynek decyzja sędziów.
Podczas oficjalnego ważenia przed walką, nieco cięższy, o zaledwie 100 gram okazał się Lapilus, z wagą 70,8 kg. Na stronie fen-mma.com znajdziesz pełne informacje na temat nadchodzących gal.
Gala FEN 34: TOTALbet Fight Night już 28 maja w Warszawie oraz do obejrzenia za pośrednictwem usługi PPV.

Gala KSW 61 karta walk i opisy poszczególnych pojedynków. #6. Tomasz Romanowski vs Patrik Kincl