Gala KSW 61 karta walk i opisy poszczególnych pojedynków. #6. Tomasz Romanowski vs Patrik Kincl

Już w sobotni wieczór, 5 czerwca 2021 roku na arenę walk wyjdą kolejni fighterzy. Kibice w całym kraju z niecierpliwością wyczekują już 61 odsłony Gali KSW. Tym razem to gdańsko – sopocka ERGO Arena gościć będzie gorące nazwiska ze świata mieszanych sztuk walki. Dodatkowym smaczkiem gali będą obecni na niej kibice, co w ostatnim czasie wcale nie był tak oczywiste. Spośród walk sobotniego wieczoru, na pierwszy plan wysuwa się niewątpliwie walka Mariusza Pudzianowskiego z Łukaszem Jurkowskim, będąca starciem wieczoru. Zanim jednak do niej dojdzie, kibice zgromadzeni w ERGO Arenie oraz przed telewizorami będą mieli okazje zobaczyć osiem pojedynków spośród których każdy zapowiada się niezwykle interesująco. Pora na opis i analizę kolejnej walki.

Walka #6. Tomasz Romanowski vs Patrik Kincl

Tomasz Romanowski to 32 letni zawodnik pochodzący ze Stargardu Szczecińskiego Walka w gdańsko – sopockiej ERGO Arenie będzie więc dla niego niczym walk u siebie w domu. Trenujący na co dzień w klubie BERSERKERS TEAM, zawodnik, dopiero raz miał okazję zawalczyć podczas gali organizacji KSW. Pojedynek ten, zakończony werdyktem sędziów, Romanowski rozstrzygnął na swoją korzyść a jego przeciwnikiem podczas 55 gali KSW był Mołdawianin Ion Surdu.
Ogólnie w swojej karierze zawodowej Romanowski stoczył 20 pojedynków, z których 13 wygrał. Walczył wcześniej w organizacjach FEN, SMMAC czy również BABILON MMA. Pojedynek z Parikiem Kinclem będzie więc próbą podtrzymania dobrej passy i odniesienia drugiego zwycięstwa w organizacji KSW.

Patrik Kincl to zawodnik ALL SPORTS ACADEMY. Urodzony w Hradec Kralove Czech, to 31 letni przeciwnik Romanowskiego podczas 61 odsłony gali KSW. Jak dotąd, Kincl, podobnie jak Polak, tylko raz walczył podczas gali KSW. Miało to miejsce 19 grudnia 2020 roku podczas 57 gali KSW. Przeciwnikiem Kincla był Polak, Tomasz Drwal, a Czech rozstrzygnął ten pojedynek na swoją korzyść już w pierwszej rundzie poprzez nokaut.
W zawodowej karierze Kincl występował w kilku organizacjach m.in. PFN, XFN oraz ACB. Jak dotąd w 32 walkach, Kincl aż 23 razy zwyciężał, z czego 12 razy przez nokaut.
Zapowiada się więc nie lada gratka dla miłośników mocnego uderzenia. Który z fighterów okaże się lepszy i podtrzyma dobrą ostatnio passę? Odpowiedź już w sobotę.

Walka wieczoru FEN MMA 34 Damien Lapilus vs Łukasz Charzewski

1 Comment

  • Posted 12 lipca 2021 20:59
    by Julian

    Tylko czekać aż KSW wyprodukuje kolejną gwiazdę, która trafi do UFC, tak jak to było w przypadku Gamrota.

Leave a comment